Akü bakımı probleminiz olmasın!

MANLİFTLER

Endüstriyel iş makinalarında genelde kurşun asit bazlı aküler kullanılır. Bu akü tiplerinin ömürleri oldukça kısadır, diğer bir taraftan sürekli bir şekilde sularının kontrolü ve bakım isterler! Ömürleri hızlı bir şekilde bittiği için sizi hiç ummadığınız bir anda yarı yolda bırakabilirler. Reunion lityum demir fosfat aküler her seferinde %80 deşarj edilseler bile 4000 kez şarj edilebilirler. Bunun anlamı 1 sene boyunca %80 oranında her gün kullanıp tekrar şarj etseniz dahi kullanım ömrünün 10 seneyi geçmesi demektir. Fakat daha da önemlisi bu süre zarfı içinde bakım gerektirmezler.

Hafiflik

Hafif bir aküye kim sahip olmak istemez ki? Aynı kapasiteye sahip JEL veya AGM akülerle kıyaslandığında ağırlığı üçte biri kadardır. 100 amper agm veya jel akü 30~35 kg aralığındayken 100 amper Reunion lityum akü sadece 10,5 kg dır.

Hızlı Şarj

Lityum aküler diğer akü tiplerine göre daha yüksek akımlarda şarj edilebilmelerine olanak sağladıkları için size daha kısa sürede şarj edebilme imkânı sağlarlar.

Bağımsız Şarj Süresi

Diğer akü türleri, akü sağlığı açısından kapasitelerinin tamamı kadar şarj edilmeye ihtiyaç duyarlar. Fakat Lityum aküler bu durumdan etkilenmezler ve tam kapasite dolmadan da şarjı kesmenize olanak verirler, bu şekilde kullanmak lityum akülerin uzun dönem performanslarında herhangi bir kayıp yaşanmasına neden olmaz.

Kullanım Kapasitesi

Lityum aküler diğer akü türlerine göre % 25 ila % 50 oranında daha fazla kullanım kapasitesi sunarlar. Diğer akü türlerinin kapasitelerinin yarısından fazlası kullanılması durumunda voltaj değerleri oldukça düşer. Bu durum elektronik cihazlarınızın zarar görmesine sebebiyet verebilir. Düşen voltaj, amper değerini düşeceğinden dolayı akım gönderilen cihazın performansını oldukça düşürür. Lityum aküler bu değerler baz alındığında diğer akü türlerine göre çok daha stabil ve güvenilirdirler. REUNION aküler neredeyse kapasitelerinin % 90 una stabil bir voltaj verebilirken kapasitelerinin %99 una kadar kullanılabilmelerine olanak tanır.

Isı Toleransı

Lityum aküler farklı sıcaklıklarda da üstün bir performans sergilerler. -20 dereceden +65 dereceye kadar güvenli bir şekilde çalışabilir, bunu yaparken de düşük ısı koşullarında sulu akülere göre 2,5 kat daha iyi bir performans sergilerler.

Bakım

Lityum piller bakım gerektirmezler.

BMS

REUNION marka akülerin tümü, potansiyel olarak hücrelerin zarar görebileceği durumlara karşı koruma sağlayan dahili ve akıllı bir BMS ile donatılmıştır. BMS çalışma sırasında yüksek voltaj, düşük voltaj, aşırı akım, yüksek ısı, düşük ısı ve kısa devre oluşumunu sürekli olarak kontrol eder. BMS, bu olaylardan herhangi birinin meydana gelmesi durumunda akımı keser.

Çevre dostu

Reunion lityum aküler tamamen çevre dostudur. Gaz ve duman salınımı yapmadıklarından dolayı doğayı kirletmezler.

Grafen Hücreler

Grafen hücre, normal lityum iyon pillere göre daha yüksek elektrik iletkenliği sağlar. Bu durum daha hızlı şarj edilmesine ve aynı zamanda çok yüksek enerji akımına olanak tanımaktadır. Grafen hücreler aynı zamanda akünün ömrünü uzatır.

Seri ve Paralel Bağlantı

Reunion lityum aküler kullandığı akıllı BMS kartları sayesinde 4 adet seri veya 4 adet paralel bağlantıya izin verirler.

Hücre Balansı

Reunion lityum aküler akıllı BMS’leri sayesinde seri veya paralel bağlantılarda hücreler arasında oluşabilecek voltaj dengesizliklerini tespit ederek bu durumu minimuma indirir.

LiFePo4

LiFePo4’ün açılımı Lityum Demir Fosfat’dır. Lityum aküler Jel, Agm ve Sulu akülerle karşılaştırıldığında, hafiflik, hızlı şarj imkanı, yüksek kapasite kullanımı, stabil bir voltaj ve daha uzun bir ömür sunar. Aynı zamanda geniş ısı aralıklarında yüksek performanslarda çalışabilme gibi avantajlar sağlar. LiFePO4 aküler bakım gerektirmemeleri ve kullanım ömrü düşünüldüğünde uzun vadede sizi mutlu eden değerli bir yatırıma dönüşürler.